Zamknij

Jak skutecznie zareklamować firmę na Facebooku?

08:25, 17.07.2020 | artykuł sponsorowany

Mała ilość klientów i niskie wyniki sprzedażowe to najczęstsze powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na nawiązanie współpracy z dobrą agencją reklamową. Kreatywny marketing oferowany przez specjalistów to najlepsze rozwiązanie, na jakie może zdecydować się właściciel firmy, który chce poprawić widoczność swojego biznesu w internecie i w social media.

Gdzie najszybciej można pozyskać klientów w internecie?

Internet w obecnych czasach stwarza ogromne możliwości, ponieważ dostępne są różne miejsca, gdzie można zareklamować swoją firmę. Klientów w internecie można pozyskać z:

Google,

Facebooka,

Instagrama,

Youtube,

forum,

serwisów ogłoszeniowych,

Przedsiębiorca może wykorzystać reklamy w Google, pozycjonować stronę www, ale także wybrać do pozyskiwania klientów  np. serwis społecznościowy Facebook.Ten portal w ostatnich latach stał się jednym z najlepszych miejsc do reklamowania swojej firmy. Przy pomocy menadżera reklam można wybrać odpowiedni cel kampanii, konkretną grupę docelową, a także reklamę w postaci zdjęcia czy wideo.Najlepiej jest zdecydować się na stałą współpracę ze sprawdzoną agencją reklamową, ponieważ profesjonaliści doskonale będą wiedzieli jak stworzyć stronę firmową, prowadzić profil na Facebooku oraz ustawić reklamy w menadżerze. W ten sposób klient otrzymuje pełne wsparcie, gotowe raporty z wykonanych zadań i unika błędów, które najczęściej popełniane są przez początkujące osoby.

Jaka jest najlepsza reklama na Facebooku?

Decydując się na pozyskiwanie klientów poprzez Facebooka, należy przede wszystkim dokładnie zaplanować wszelkie działania i przygotować wartościowe treści dla odbiorców, które będą nawiązywać do oferty firmy, promowanych produktów i usług, ale również pomogą budować relacje i zaufanie z fanami.Manager reklam na Facebooku oferuje wiele możliwości reklamowych. Na początek należy dokładnie określić, jaki ma być cel kampanii, ponieważ można promować posty w celu zwiększenia zasięgów, przekierować użytkowników do strony internetowej, a nawet pozyskiwać dane kontaktowe.Najlepsza reklama na Facebooku zawsze skierowana jest do grupy klientów firmy. Kiedy ktoś już zakupił jakikolwiek produkt lub usługę i był z tego zadowolony, to jego zaufanie do przedsiębiorcy wzrosło i jest on skłonny dokonać ponownego zakupu.W tym celu należy przez managera Facebooka przesłać plik z danymi, dzięki czemu reklamy będą skierowane tylko do konkretnej grupy odbiorców. W ten sposób można zareklamować się tylko do klientów, którzy kupili jeden produkt lub wszystkie produkty albo gdy chcemy stworzyć reklamę świąteczną tylko do wybranych osób.

Jak jeszcze można reklamować się na Facebooku?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak reklamować firmę na Facebooku we wstępnej fazie rozwoju biznesu. Na początek dobrze jest przygotować posty wraz z grafikami i materiały wideo, które będą edukacyjne, angażujące i systematycznie publikowane każdego dnia lub co kilka dni o ustalonej godzinie. Wpisy powinny być dodatkowo reklamowane, aby zachęcać użytkowników Facebooka do wykonania interakcji, takich jak: lajki, komentarze i udostępnienia.Niektórzy klienci będą zadawać pytania pod postami, a inni pisać wiadomości prywatne. Prowadząc swój własny fanpage, zawsze należy pamiętać o tym, aby nikogo nie zostawić bez odpowiedzi i reagować jak najszybciej. W tym celu agencje reklamowe tworzą wirtualne boty, które odpowiadają na najczęściej zadawane pytania klientów. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie trzeba zatrudniać dodatkowego pracownika.Bardzo ważne jest również zainstalowanie piksela Facebooka na swojej stronie, dzięki czemu można tworzyć znacznie zaawansowane reklamy. Można wtedy tworzyć kampanie remarketingowe, które są bardzo skuteczne, ponieważ kierowane są do osób, które były już na stronie internetowej i były zainteresowane produktem lub usługą.Jest to jeden z podstawowych elementów, który musi zostać umieszczony na stronie firmowej, aby budżet reklamowy został wydany efektywnie, a reklamy były na tyle skuteczne, żeby pozyskać klientów. Korzystając ze sprawdzonej agencji marketingowej, otrzymujemy zawsze kompleksową pomoc w przygotowaniu strony www, fanpage oraz rozbudowanych kampanii.

Z pomocą dobrego specjalisty od marketingu online generowanie wartościowego ruchu będzie proste, skuteczne i tanie. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie reklam i promowania się na Facebooku, skontaktuj się z Gregor Media.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop