Zamknij

Celine Dion – hity, których możesz nie znać

09:01, 17.07.2020 | materiały partnera

Celine Dion to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej sceny muzycznej. Jej głos i utwory zna każdy, choćby dlatego, że były wykorzystywane w słynnych produkcjach filmowych. Kto oglądał „Titanica”, ten musiał słyszeć sztandarowy hit „My heart will go on”. Oprócz bardzo popularnych piosenek, wokalistka ma w swoim repertuarze także wiele utworów, które usłyszymy na koncertach, a mogliśmy ich wcześniej nie znać. Oto lista pięciu piosenek, z jakimi warto się zapoznać, jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami Celine Dion.

I DROVE ALL NIGHT

Ten utwór został napisany i skomponowany przez amerykańskich tekściarzy  Billa Steinberga i Toma Kelly. „I Drove All Night” został pierwotnie napisany z myślą o Royu Robinsonie, jednak wokalista zmarł rok po nagraniu, a utwór doczekał się wydania dopiero kilka lat po jego śmierci. Piosenka była coverowana przez wielu artystów, ale jej najbardziej rozpoznawalną wersję stworzyła właśnie Celine Dion. Dzięki wokalistce, "I Drove All Night" zyskało pierwsze miejsce na liście przebojów w Kanadzie i siódme miejsce w Stanach Zjednoczonych w zestawieniu najpopularniejszej muzyki radiowej.

I’M YOUR ANGEL

Kanadyjska diva stworzyła ten utwór w 1998 wraz z R. Kellym (Robertem Sylvesterem Kellym). Singiel osiągnął wielki sukces, zajmując pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych oraz osiągając wysokie wyniki w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ballada zebrała także pochlebne recenzje uznanych krytyków i do dziś pozostaje niedoścignionym numerem jeden obu artystów - żaden z ich późniejszych utworów nie uplasował się tak wysoko. Przed wybraniem się na koncert i kupieniu biletów, które można zdobyć na https://www.alebilet.pl/bilety/celine_dion, możesz wprawić się w romantyczny nastrój jeszcze przed doświadczeniem występu na żywo, słuchając i oglądając teledysk do „I’m Your Angel”.

ASHES

Kolejny utwór Celine Dion, który stał się hitem, dzięki filmowi. „ Ahes” to piosenka napisana do drugiej części Deadpoola, czyli głośnej produkcji Marvela z figlarnym superbohaterem w roli głównej. Melodramatyczna ballada o marzeniach, pięknie i powstawaniu z popiołów, może sprawiać wrażenie niepasującego elementu, jednak nic bardziej mylnego. Przekonuje nas o tym teledysk, który połączył monumentalną postać piosenkarki z tanczącym w szpilkach Deadpoolem.

I HATE YOU THEN LOVE YOU

Piosenka „I Hate You Then I Love You” to dzieło Celine Dion i największego tenora w historii – Luciano Pavarottiego. Utwór zaśpiewali podczas stworzonego przez włoskiego artystę cyklu muzycznych spotkan pod nazwą „Pavarotti i Przyjaciele”. Do udziału w tych niezwykłych koncertach były zapraszane najlepsze głosy na świecie. Pavarotti organizował je w celach charytatywnych przez dziesięć lat (1993 – 2003), najczęściej odbywały się w Modenie, skąd pochodzi artysta. Zaszczyt występu u boku śpiewaka operowego przypadł Celine Dion w 1998 roku. Wachlarz wokalnych umiejętności obojga muzyków można usłyszeć na albumie „Let’s Talk About Love”.

IMPERFECTIONS

Najnowszy album i trasa koncertowa Courage Tour, która została ogłoszona przez Billboard jednym z najlepszych show na żywo w 2019 roku - to tam znajdziemy utwór „Imperfections”. Piosenka przybrała taneczny charakter i obfituje w elektroniczny beat.

Celine Dion zaskakuje, choć jej utwory wciąż utrzymane są w gatunku określanym jako adult contemporary music, co oznacza łatwą w odbiorze i popularną muzykę graną w radio. Styl albumów podąża jednak za najnowszymi trendami, więc dużo zyskujemy śledząc karierę artystyki na bieżąco.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop