Zamknij

Szybkie mycie naczyń przy użyciu zmywarek gastronomicznych.

11:29, 31.07.2020 | materiały partnera

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie tylko przygotowywania posiłków, ale także czyszczenie brudnych naczyń. Nawet dość mała liczba gości potrafi wygenerować duże ilości zabrudzonych talerzy, misek lub sztućców. Jak sobie z nimi poradzić? W jaki sposób doprowadzić je do perfekcji? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Zmywarki gastronomiczne – naczynia umyte na błysk.

Jeżeli chcecie prowadzić swój biznes w gastronomii, powinniście od razu wyposażyć się w zmywarki gastronomiczne. Maszyny te pozwalają w dokładny sposób umyć naczynia. Mało tego czynność tą wykonają w bardzo krótkim czasie. Oby dwie cechy praktycznie nigdy nie będą mogły być uzyskane przy zmywaniu ręcznym. W związku z tym tego typu maszyny powinny być zakupione na początku Waszej przygody z gastronomią, jeżeli myślicie o niej poważnie.

Zmywarki z marketu a może profesjonalne rozwiązania?

U części osób chcących już zakupić zmywarkę gastronomiczną pojawia się zasadnicze pytanie: A może wybrać rozwiązania z popularnych marketów? Taka myśl powstaje nam z tyłu głowy, ponieważ tego typu urządzenia są dużo tańsze od profesjonalnych rozwiązań. Jednak my nie polecamy iść tą drogą, z co najmniej kilku powodów!

Przede wszystkim chodzi o szybkość pracy. W domowych urządzeniach cykl pracy trwa zazwyczaj godzinę a w drastycznych przypadkach jeszcze dłużej. Tak długi czas zmywania nie przeszkadza nam w domowych czeluściach, jednak nie jest on akceptowany w lokalach gastronomicznych. Tutaj wszystko musi trwać bardzo krótko, bo goście czekają na swoje dania, a do ich podania niezbędne są czyste talerze. Tych na pewno zabraknie, jeżeli na swoim wyposażeniu będziecie posiadać marketowe rozwiązania. W związku, z czym nie warto w nie inwestować.

Również problemem może okazać się ciągłość pracy. Maszyny, które spotykamy w naszych domostwach, najczęściej używamy parę razy dziennie. Pomiędzy ich użyciami występują długie przerwy, a co za tym idzie, są one w stanie wystygnąć. W związku ze specyfiką takich miejsc jak restauracje i kawiarnie, zmywarki gastronomiczne uruchomiane są w bardzo krótkich odstępach czasu. Takiej pracy żadne marketowe rozwiązanie nie będzie w stanie wytrzymać.

Jak sami widzicie na dwóch wyżej wymienionych przykładach, popularne rozwiązania ze sklepów elektronicznych nie sprawdzą się w profesjonalnych zastosowaniach. Dlatego nie warto zastanawiać się nad ich zakupem, jeżeli mamy zamiar prowadzić restaurację, hotel lub pub.

Klucz do wybrania najlepszej zmywarki gastronomicznej.

Chcąc wybrać najlepszą zmywarkę gastronomiczną, należy zastanowić się, jakie naczynia będą zmywane w naszym lokalu. Wynika to z faktu, iż producenci stworzyli urządzenia do różnych zastosowań. W ten sposób wyróżniamy:

  • Zmywarki do szkła.
  • Zmywarki do szkła i talerzy.
  • Zmywarki do tac i garnków.
  • Zmywarki kapturowe.
  • Zmywarki uniwersalne.
  • Zmywarki do koszy piekarniczych.
  • Zmywarki tunelowe.

Tak jak możecie zauważyć, istnieje kilko rodzajów profesjonalnych maszyn. W związku, z czym warto wiedzieć, do czego one wszystkie służą oraz czy będą nam one przydatne.

Zakup zmywarki gastronomicznej.

Jeżeli zdecydujecie się już na zakup zmywarki gastronomicznej, możecie zrobić to w kilku miejscach. Przede wszystkim w całej Polsce występują stacjonarne hurtownie gastronomiczne, w których występują tego rodzaju sprzęty. Jednak musicie znaleźć tego typu miejsce i się do niego wybrać, co dla niektórych może być nie lada wyczynem. Dlatego my polecamy inny sposób. Mowa tutaj oczywiście o sklepach internetowych. Jeden z ich dostępny jest pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam bogaty wybór zmywarek oraz różnych innych sprzętów, które mogą być pomocne przy przygotowaniu posiłków. W przypadku jakichkolwiek problemów możecie także liczyć na fachową pomocą. Właśnie z tych względów zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy do innych naszych artykułów.

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop