Zamknij

O czym pamiętać przed wizytą u weterynarza? Orły Weterynarii

14:54, 31.07.2020 | artykuł sponsorowany

Zestresowany pies u weterynarza to zjawisko dość powszechne. Każde zwierzątko będzie odczuwało lęk w poczekalni weterynaryjnej, nawet jeśli znajduje się tam pierwszy raz. Lecznica to przecież miejsce szczególne, w którym wykonywanych jest wiele zabiegów czy badań, nie należących do przyjemnych. Na co jednak powinien zwrócić uwagę właściciel pupila, zanim uda się do najbliższego weterynarza?

Weterynarz – o czym pamiętać?

Bez względu na to czy martwi nas brak apetytu u psa czy apatia u kota, powinniśmy na badania do weterynarza zabrać naszego pupila. Badanie musi się odbyć w obecności zwierzaka, weterynarz z Torunia nie postawi diagnozy bez oględzin. Obowiązkowo musimy zabrać również książeczkę zdrowia oraz wyniki poprzednich badań (jeśli były przeprowadzane). Bez tego postawienie jakiejkolwiek diagnozy, czy nawet zapisanie faktu odbycia wizyty kontrolnej, będzie utrudnione lub niemożliwe.

Jak transportować zwierzę do weterynarza?

Nie poleca się przyprowadzania zwierząt na rękach lub na smyczy. Nasi mali przyjaciele bardzo przeżywają wizyty u weterynarza, choćby był najdelikatniejszym doktorem w okolicy. Po zakończeniu badania potrzebują miłego azylu, miejsca, w którym poczują się bezpiecznie. Torba lub transporter sprawdzą się również, gdy zwierzątko będzie chciało uciec (to normalny odruch, szczególnie przy szczepieniach). Pudełko ograniczy taką możliwość, a jednocześnie pozwoli pupilowi uspokoić nerwy.

Wywiad u weterynarza – jak się przygotować?

Spokojnie, pytania nie są tak trudne jak wybór najlepszej czcionki do zaproszenia ślubnego w lokalnej drukarni. Powinniśmy przypomnieć sobie jak długo zajmujemy się zwierzakiem, jak wygląda dieta naszego pupila (rodzaj karmy i jak często ją podajemy), informacje o znanych nam chorobach lub przyjmowanych lekach również będą pomocne. Nie bójmy się również zadawać pytań specjaliście. Jeśli niepokoi nas jakieś zachowanie kota lub drastycznie zmieniło się podejście psa do spacerów podpytajmy – to może mieć znaczenie.

Weterynarz – jak wybrać?

Referencje weterynarzy trudno jest sprawdzić, najlepiej więc kierować się opiniami innych opiekunów zwierząt. Pomocny w tym będzie ranking plebiscytu Orły Weterynarii, na którego stronach widnieją tylko te lecznice, które w internetowych badaniach uzyskały minimalną średnią ocen 8/10 pkt. Poziom usług u każdego z laureatów musi więc być bardzo wysoki. Lecznice skanowane są co roku, by każdy klient miał pewność, że pracującym w niej weterynarzom dalej będzie przyświecał cel przedkładania dobra zwierząt nad korzyść finansową

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop