Zamknij

Orły Prawa: Czy połączenie ekologii z prawem jest możliwe?

10:10, 24.08.2020 | materiały partnera

Prawo i ekologia wydają się być pojęciami, które niekoniecznie się łączą. Może jeśli pomyślimy o walce o prawa zwierząt na Dalekim Wschodzie czy ochronie gatunków rodzimych, ale tak w życiu codziennym? Okazuje się, że jest możliwe połączenie tych dwóch idei, które od kilku lat tworzą zgrany kombinat podczas plebiscytu Orły Prawa.

Dlaczego ekologia?

Sam plebiscyt ma w tytule słowo „prawo”, nie trzeba więc od razu ściśle tłumaczyć jego związku z zestawieniem, ale co ma do niego ekologia? Cały proces przeprowadzania Orłów Prawa jest w duchu ochrony przyrody. Dzieje się tak głównie dlatego, że całe przedsięwzięcie ma miejsce w Internecie. Nie towarzyszą mu również wystawne gale rozdania nagród czy gromadzenie całych ryz dokumentacji oraz rekomendacji dla prawników z Lublina, Krakowa, Cieszyna…, biorących udział w plebiscycie. Nikt więc nie emituje dodatkowych spalin, próbując dostać się na rozdanie wyróżnień. Dodatkowo, organizatorzy nie rozdają statuetek czy dyplomów każdemu wyróżnionemu. Materiały marketingowe otrzymują tylko chętni laureaci, którzy będą zdecydowani, by ich użyć. Odpada więc problem produkcji niepotrzebnych przedmiotów.

Jak przeprowadzany jest plebiscyt Orły Prawa

Rejestracja uczestników następuje poprzez stronę główną organizatora (https://www.orlyprawa.pl/). Wystarczy podać podstawowe dane firmy jak nazwa, telefon oraz adres. W plebiscycie udział mogą wziąć zarówno prawnicy, jak i notariusze czy radcy prawni. Zgłoszeni do udziału kandydaci będą skanowani za pomocą automatycznego oprogramowania komputerowego. Jego zadaniem jest znalezienie wszystkich ocen przedsiębiorstw w wirtualnej sieci, np. na portalu Facebook, Zumi czy Google Maps. Ze zgromadzonych liczb wyciągana jest średnia ważona, w której najwyższa do osiągnięcia notą jest dziesiątka. Wystarczy jednak uzyskać nie mniej niż 8 pkt, by stać się laureatem plebiscytu. W nagrodę, dane wszystkich wyróżnionych zamieszczane są na specjalnej liście, podzielonej na miasta wg miejsc działalności kancelarii lub biura.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop