Zamknij

Orły Fotografii: Różne oblicza zakładu fotograficznego w pobliżu

09:31, 03.09.2020 | materiały partnera

W potrzebie znalezienia dobrego fotografa, niejednokrotnie zapominamy, że w tym zawodzie (jak w wielu innych, np. lekarz, kosmetyczka, weterynarz, instalator) wyróżniamy różne specjalizacje, czyli pojedyncze dziedziny, w których to fachowiec jest najbardziej zorientowany. Musi nie tylko posiąść niezbędną do tego celu wiedzę i umiejętności, ale również zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia: przygotować studio, kupić akcesoria czy dysponować programami do obróbki zdjęć. Z jakimi fotografami w pobliżu mamy do czynienia?

Fotograf do dowodu

W każdym mieście znajdziemy specjalistę od fotografii do dokumentów: dowodu, paszportu, dyplomów ukończenia uczelni, legitymacji. Jest to jeden z najbardziej statycznych w zawodzie: nie opuszcza swojego studia fotograficznego i funkcjonuje w jasno określonych godzinach, np. opatrzonych przy wejściu plakietką „fotograf od 8 do 16”. Jego studio jest w pełni przystosowane pod kątem światła i odległości do wykonywanej formy.

Fotograf ślubny

Fotograf, którego zapraszamy na ceremonię ślubną, część wesela, a także zdjęcia plenerowe. Na efekty jego pracy zawsze poczekamy trochę dłużej, ponieważ wykonuje bardzo dużo zdjęć Młodej pary oraz weselnych gości. Proces ich obróbki jest długi i mozolny: wybranie najlepszej ostrości, kadru i nastroju uczestników święta. Jego terminarz w weekendy jest zapełniony, zawsze trzeba zarezerwować jego usługi z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Fotograf na chrzest, komunię

Ten typ fotografa ma zazwyczaj dwie oferty do dyspozycji klienta. Pierwszą z nich, jest sesja fotograficzna w aranżacji studyjnej: białe gołębie, tła z chmurkami i rodzice wraz ze swoją pociechą. Druga propozycja to zdjęcia wykonywane w kościele podczas uroczystości. Fotograf stara się uchwycić najważniejsze momenty w trakcie mszy oraz wykonać zdjęcia pozowane np. przed bramą świątyni.

Fotografia dziecięca

Wymaga od fotografa zręczności, delikatności i cierpliwości. Studio musi być dostosowane do potrzeb mam oraz niemowlaków. Niezwykle trudna profesja, w której staramy się zrobić jak najbardziej subtelne zdjęcia w nowym dla maluchów miejscu i atmosferze.

Fotograf – gdzie jest najlepszy?

W każdej z wymienionych profesji znajdą się prawdziwi sztukmistrzowie oraz osoby, które nie powinny zajmować się tym zawodem. Sztuką jest wybrać tych najlepszych. Wszystkich, którzy są obecnie najlepiej oceniani znajdziesz na stronie plebiscytu Orły Fotografii (link TUTAJ). Na listach zestawienia znajdują się tylko ci fotografowie, którzy w ostatnim roku uzyskali średnią ocen z portali internetowych (np. Panorama Firm, Zumi, Google Maps) na poziomie ośmiu punktów lub wyższym (skala 10-punktowa). Zyskujesz więc pewność, że przedsiębiorca, którego dane znajdziesz na stronie Orłów Fotografii zdecydowanie zasługuje na miano najlepszego w mieście.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop