Zamknij

ORŁY Fryzjerstwa: Jak chronić swoje włosy?

11:12, 08.10.2020 | artykuł sponsorowany

 W branży beauty wiele mówi się o tym jak myć włosy, czesać, stylizować czy farbować. Większość podawanych przez infulencerki metod ma za zadanie dać konkretny efekt estetyczny na naszej głowie. Stosunkowo niewiele mówi się jednak o nawykach, które mają zadbać o zdrowie naszych włosów. Co trzeba zrobić, by wyciągnąć z fryzury naturalny potencjał?

Przede wszystkim, ochrona termiczna.

Nasze włosy nie lubią nagłych zmian temperatury oraz wilgotności, choć o wiele groźniejszy dla ich zdrowia jest pierwszy czynnik. To dlatego coraz częściej mówi się o suszeniu fryzury chłodnym nawiewem czy w ogóle bez użycia suszarki. Można jednak w tym wypadku znaleźć umiar, używając po prostu kosmetyków zabezpieczających przed otwieraniem się i wysuszaniem łuski włosa. Tego typu ochrona, potrzebna jest też w innych sytuacjach.

Uważaj na zmiany temperatury.

W okresie zimowym, warto używać odrobiny olejku na końcówki, by mroźne powietrze nie pozbawiało ich blasku. Latem zaś dbajmy, by słona woda nie dostała się zbyt blisko kosmyków. Uważajmy również na zimne prysznice po długotrwałym opalaniu. Są niebezpieczne zarówno dla skóry, jak i naszych włosów. Najlepiej więc każde mycie przeprowadzać letnią wodą.

Stosuj odżywki.

Im lepiej odżywimy nasze włosy od środka, tym mniejsza szansa, że zniszczy je bardzo niska lub wysoka temperatura. Stosujmy się zawsze do oznaczeń producenta, odnośnie ilości czasu, jaką specyfik powinien przebywać na naszej czuprynie. Najbardziej jednak bezsensowne dla ochrony włosów, będzie zbyt krótki kontakt odżywki z włosami. Wówczas efekt ich odżywienia nie zostanie osiągnięty.

Regularne wizyty u fryzjera.

Nawet najlepiej przeprowadzane zabiegi ochronne nie zabezpieczą naszych włosów przed, chociażby uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą tworzyć się na skutek noszenia wełnianych szalików czy spania na poduszkach, obleczonych sztucznymi materiałami. Co jakiś czas warto pójść do fryzjera we Wrocławiu czy Krakowie, by podciąć to, czego nie będziemy w stanie naprawić odżywką lub olejowaniem włosów. Zawsze wybieraj jednak sprawdzonych specjalistów, z których poziomu świadczenia usług zadowolona jest większość ich klientek. Takie postaci znajdziesz na liście rankingu Orłów Fryzjerstwa : https://www.orlyfryzjerstwa.pl/cities. Wystarczy odszukać miasto, w którym zamierzamy udać się do salonu, by otrzymać zbiór nazw najlepiej ocenianych w ostatnim roku zakładów fryzjerskich.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop