Zamknij

Jak stworzyć udany związek?

13:13, 30.10.2020 | materiały partnera

Wchodząc w relację chcemy wierzyć, że uda nam się stworzyć udany związek. Wiele z nas ma za sobą kilka/kilkanaście nieudanych prób, dlatego tak trudno próbować na nowo, zaufać. Jedno jest pewne – nie istnieją idealne pomysły na to, jak stworzyć udany, szczęśliwy związek. Są jednak sposoby na to, by zminimalizować ryzyko kolejnej porażki i uwierzyć, że może tym razem się uda. Jak więc zwiększyć prawdopodobieństwo, że związek przetrwa i przerodzi się on w prawdziwą, szczerą relację? Sprawdź nasze porady.  

Szczerość

Kwestia ta jest kluczowa, gdy chcemy, aby nasz związek był szczęśliwy dla obu ze stron. Gdy udajesz kogoś, kim nie jesteś, ukrywasz pewne fakty, starasz się na siłę zmienić - to z pewnością nie jest szczerość. W związku warto postawić na szczere rozmowy, nawet wtedy, gdy jest trudno. Relacja oparta na kłamstwie jest zawsze z gr skazana na niepowodzenie. Będąc sobą istnieje ryzyko, że nie spodobamy się partnerowi, jednak wówczas każdy pójdzie w swoją stronę i będzie mógł na nowo szukać szczęścia i odpowiednio dopasowanych do niego relacji. To oczywiście bywa bolesne, jednak to o wiele lepsza sytuacja niż tkwienie w związku, w którym jesteśmy nieszczęśliwi. Jeśli jednak ktoś pokocha nas, takimi jakimi jesteśmy - to prawdziwe szczęście i szansa na związek do końca życia.  

Niezależność 

To równie ważna kwestia, co szczerość. Ten aspekt dotyczy głównie kobiet. To my często z miłości rezygnujemy z pracy na rzecz zajmowania się domem i dziećmi. Nie negujemy oczywiście kobiet, które decydują się na zajmowanie się dziećmi, stawiając na pierwszym miejscu rodzinę. To niezwykle szlachetna postawa. Praca w domu jest bowiem często o wiele cięższa niż praca zawodowa. Życie jednak lubi zaskakiwać - mąż może zrezygnować z małżeństwa, odejść, zostawić kobietę z niczym. W takiej sytuacji jest bardzo trudno na nowo znaleźć pracę, szczególnie wtedy, gdy przez lata nie pracowałyśmy. Dlatego niezależność jest taka ważna. Do tego kobieta, która spełnia się, oddaje się swoim pasjom – jest nie tylko szczęśliwą kobietą, ale również zadowoloną i usatysfakcjonowaną matką i żoną.  

Miłość 

I na koniec dość oczywisty aspekt szczęśliwego związku - miłość. Nie da się stworzyć dobrej relacji, bez miłości. Miłość to coś więcej niż przysłowiowe “motyle w brzuchu”. Nie jest prosta, czarno-biała, ani oczywista. Miłość to nie tylko szczęście, to również wyrozumiałość, cierpliwość, przyjaźń, umiejętność rozdzielania obowiązków i stawiania granic. Miłość to również zbliżenia. Jeśli w waszym związku brakuje fajerwerków, szczególnie w łóżku, może warto odwiedzić sex shop online? Znajdziesz tam najlepsze książki o seksie, które pomogą Wam wspólnie odkrywać nowe horyzonty. Może warto przetestować nowe zabawki i gadżety erotyczne? Eksperymentujcie, bawcie się, próbujcie. Seks to równie ważna kwestia, co porozumienie dusz i zgodność charakterów. Jeśli jednak napotkacie problemy niezbędna będzie wizyta u seksuologa. Dobry specjalista pomoże wam rozwiązać sporne kwestie i nakieruje Was, jak radzić sobie z problemami w łóżku.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop