Zamknij

Czy warto posiadać stronę internetową?

09:08, 16.11.2020 | materiały partnera

Niezależnie od tego, czy jesteśmy freelancerem czy też prowadzimy firmę, jedno jest pewne - strona internetowa jest wizytówką i niezależnie od typu naszej działalności, powinniśmy ją posiadać. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę "strony internetowe warszawa", a z pewnością zobaczymy wiele ofert tworzenia stron. Dlaczego dziś, w czasach social media i komunikatorów, strona jest wciąż tak ważna?

1. Internetowe portfolio

2. Niezależność od innych portali

3. Jak założyć stronę internetową?

 

Internetowe portfolio

Nie wszyscy posiadają facebooka, czy Twittera, a już na pewno - nie wszyscy zakładają konta w serwisie Linkedin. Istnieje wiele portali, dla różnych branż i zawodów, szczególnie tych niszowych i związanych ze sztuką. Warto jednak posiadać portfolio, do którego dostęp będą mieli wszyscy klienci, niezależnie od tego, z jakich portali korzystają. Dlatego właśnie warto posiadać własną stronę internetową - pozwala ona na zarezerwowanie domeny związanej z marką, przedstawienie w estetyczny i oryginalny sposób naszej działalności, a często także opublikowanie najczęściej zadawanych pytań, np. dotyczących cennika usług, wykorzystywanych sprzętów czy metod produkcji.

Strony internetowe postrzegane są dziś także jako jeden z istotnych kroków do profesjonalnego prowadzenia biznesu. Dziś wielu klientów sprawdza firmy właśnie w internecie, szukając opinii bądź kontaktu - w ten sposób decydują, czy faktycznie istniejemy. Byłoby naprawdę miło, gdyby przy okazji znaleźli właśnie naszą stronę, prawda?

Niezależność od innych portali

Własna strona internetowa pozwala także na budowanie więzi z klientami poza portalami społecznościowymi. Jakie są tego zalety? Przede wszystkim, żywotność mediów społecznościowych jest nie do przewidzenia. Jednego dnia korzystamy z myspace, a następnego już Facebook rośnie w siłę, zmuszając przedsiębiorców do przeprowadzki. Własna strona internetowa to bezpieczny port na niespokojnym morzu wypełnionym portalami społecznościowymi - zawsze tak, gdzie ją zostawiliśmy, zawsze taka, jaką ją zaprojektowaliśmy, a co najważniejsze - klienci wiedzą, gdzie jej szukać.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej ustabilizować nasz kontakt z klientami, możemy to zrobić za pomocą newslettera wysyłanego osobom, które zapiszą się przez naszą stronę. W ten sposób, możemy rozmawiać z nimi bezpośrednio, oferując także dodatkowe produkty, skierowane do nich, czyli klientów stałych. Taka więź pomiędzy firmą, a klientem to prawdziwy skarb. Wykorzystując ją odpowiednio, możemy także poprosić o feedback, czyli opinie dotyczące ostatnich ofert naszej firmy.

Jak założyć stronę internetową?

Założenie prostej strony internetowej nie jest wymagające. Profesjonalna strona jednak, zajmuje o wiele więcej czasu. Dlatego właśnie wiele firm zgłasza się z tym do profesjonalistów, takich jak CoolBrand. Oferują oni wiele opcji dla firm - zarówno mniejszych, jak i większych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dla przykładu, wpisując w wyszukiwarce "strony internetowe łódź" z pewnością natkniemy się na ich ofertę dla firm z Łodzi, którą możemy znaleźć także pod tym linkiem: https://coolbrand.pl/uslugi/strony-internetowe-lodz/. Posiadają także szeroką ofertę dla firm ze stolicy, więc jeśli mieszkamy w Warszawie, powinniśmy zajrzeć na stronę https://coolbrand.pl/uslugi/strony-internetowe-warszawa/. Prowadząc firmę, możemy nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zająć się stroną internetową, dlatego warto zlecić to profesjonalistom. Będzie ona dostosowana do naszych potrzeb, które również będziemy mogli ustalić, konsultując się z pracownikami takiej agencji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%