Zamknij

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe w Polsce

09:11, 30.11.2020 | materiały partnera

Góry czy Mazury? A może Bałtyk? Które miejscowości wypoczynkowe w Polsce cieszą się  największą popularnością? Gdzie wybrać się na odpoczynek, by dobrze zjeść, napawać się pięknymi widokami i odetchnąć świeżym powietrzem?

Polska jest piękna i każdy, kto po niej podróżuje wie, że jest wiele niesamowitych zakątków. Są takie miejsca na mapie naszego kraju, które turyści odwiedzają bardzo chętnie. Zarówno w najwyższych polskich górach jak i nad Bałtykiem. Ale to niejedyne regiony. Które miejsca są najchętniej wybierane na wypoczynek?

Zakopane- nr 1 nie tylko zimą

Śmiało można rzec, że to nie tylko zimowa stolica Polski, a również i letnia. Turyści, liczeni już w milionach. W sezonie jest to nawet 4 mln. Ciekawostką, że samo miasto liczy tylko 28 tys. mieszkańców, a w najbardziej oblegane weekendy wzbogaca się o 250 tys. turystów. Te liczby robią wrażenie. Zakopane nie jest uzdrowiskiem, a jedną z przyczyn jest właśnie duża liczba turystów. W takim tłoku trudno o stworzenie uzdrowiska. Miasto odwiedzają nie tylko Polacy, ale turyści z całej Europy i świata. Coraz bardziej widać to na Krupówkach, Gubałówce, w Dolinie Chochołowskiej, Kościelisku i w karczmach.

Władysławo

Jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości. Pomimo pandemii w wakacje 2020, liczba turystów w tym  mieście zwiększyła się o 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. W sezonie do Władysławowa przyjeżdża 750 tys. turystów. Porównując z Zakopanem, jest to jeszcze mniejsze miasto. Zamieszkuje je nieco ponad 10 tys. ludzi. Tłok widać na plażach, w restauracjach, na ulicach. A mimo to wiele osób każdego roku myśląc polskie wybrzeże, wybiera Władysławowo. Co przyciąga turystów? Atrakcje dla małych i dużych. Lunapark Sowiński, Władysławowski Ocean Park, aleja gwiazd sportu, kluby taneczne i to w tym mieście zjesz smaczną i dobrą rybę.

Warmia i Mazury

Choć już nie tak tłumnie odwiedzany region jak Zakopane czy Władysławowo, przyciąga turystów, którzy bardziej od zatłoczonych ulic, tętniących życiem kurortów szukają kontaktu z naturą i spokoju. A przy tym atrakcji w pobliżu. Tych na Warmii i Mazurach nie brakuje. Z roku na rok ten region Polski cieszy się coraz większą popularnością. I co ciekawe część turystów zagranicznych wybiera właśnie ten region. Nie Bałtyk, nie Zakopane, a właśnie Warmię i Mazuty, miejsce, w którym życie biegnie swoim tempem.

Wśród miejscowości górskich popularny jest jeszcze Karpacz i Szklarska Poręba. A z nadmorskich Kołobrzeg.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop