Zamknij

Ubezpieczenie domu i mieszkania od ognia - ile kosztuje polisa?

10:56, 11.12.2020 | artykuł sponsorowany

Dobra polisa mieszkaniowa to taka, która będzie gwarantowała szeroki zakres ochrony i uwzględni najbardziej prawdopodobne ryzyka. Do najpoważniejszych zagrożeń zalicza się bez wątpienia pożar, w wyniku którego można stracić cały dobytek. Ile kosztuje ubezpieczenie domu od ognia oraz w jaki sposób można obniżyć cenę polisy? Odpowiadamy!

Ubezpieczenie domu i mieszkania od ognia – cena

Podstawowy zakres polisy dotyczy określony katalog zdarzeń losowych i obejmuje mury oraz stałe elementy budynku. Decydując się na taki wariant, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, jeżeli poniosłeś straty spowodowane pożarem, zalaniem, huraganem czy intensywnymi opadami atmosferycznymi. Oznacza to, że nie musisz wykupować dodatkowego ubezpieczenia od ognia, gdyż jest ono zawarte w każdej standardowej polisie. Ceny takich produktów zaczynają się już ok. 100 zł i mogą dochodzić nawet do 1000 zł w skali roku. Składki ustalane są indywidualnie na podstawie wielu czynników, o czym przeczytasz na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-ubezpieczyc-dom-lub-mieszkanie-od-ognia. W artykule znajdziesz także praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci wybór najlepszej oferty ubezpieczenia nieruchomości.

Co wpływa na cenę polisy mieszkaniowej?

Nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztować ubezpieczenie w Twoim przypadku. Wszystko zależy od okoliczności, zakresu ochrony oraz oceny ryzyka. Ceny w dużej mierze są determinowane przez parametry nieruchomości oraz indywidualnych potrzeb właściciela. Przy wyliczaniu składki brane są pod uwagę takie czynniki jak:

wartość rynkowa domu,

powierzchnia użytkowa,

położenie nieruchomości,

zakres ochrony,

ukształtowanie terenu,

rodzaj konstrukcji,

materiały użyte do budowy i wykończenia,

zabezpieczenia własne.

Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, musisz przeanalizować, jakiej ochrony potrzebujesz. Podstawowy wariant możesz bowiem rozszerzyć o dodatki, takie jak ubezpieczenie ruchomości, domowe assistance czy OC w życiu prywatnym. Ponadto, zakresem polisy możesz objąć nie tylko dom, ale również budynki gospodarcze oraz elementy znajdujące się na terenie posesji.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia mieszkania od ognia?

Zamiast rezygnować z rozszerzonej ochrony, warto postarać się o obniżenie kosztów polisy. Możesz to zrobić montując dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują możliwość wystąpienia zagrożenia. Elementy takie jak drzwi antywłamaniowe, czujniki ognia i dymu czy system alarmowy mogą sprawić, że ubezpieczyciel zaproponuje Ci niższą cenę polisy. Na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl znajdziesz kalkulator, który pozwoli Ci obliczyć koszt ubezpieczenia dla Twojej nieruchomości. To także dobry sposób, aby obniżyć wysokość składek. Narzędzie na podstawie podanych informacji zaproponuje Ci oferty od różnych firm, dzięki czemu masz szansę wybrać najkorzystniejszy wariant. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na wykupienie polisy za pośrednictwem strony, możesz liczyć na atrakcyjne rabaty i promocje dla klientów online.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop