Zamknij

Mimo pandemii mają zarabiać dużo więcej. Politycy z podwyżkami!

14:19, 02.08.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Politycy w Polsce będą zarabiać więcej. Takich podwyżek dla wysokich rangą urzędników państwowych, posłów i senatorów nie było od dawna. 

To wszystko za sprawą hojności prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu. 

To przekłada się na zarobki posłów i senatorów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługuje im uposażenie, które odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia wiceministra w randze podsekretarza stanu.

Podwyżka, zdaniem prezydenta Dudy, były konieczne, bo wynagrodzenie było "niewspółmiernie niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności". 

To z kolei miało powodować, że osoby pracujące na wysokich stanowiskach wolały pracować w sektorze prywatnym za dużo większe wynagrodzenie. 

O ile wzrosną pensję najwyższych urzędników w kraju?

- Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę rozporządzenia ws. wynagrodzeń dla polityków, posłowie i senatorowie zamiast 8016,07 zł dostaną ok. 12,5 tys. zł plus dotychczasowe 2,5 tys. nieopodatkowanej diety - informuje portal Wirtualna Polska. 

Więcej zarobi także premier Mateusz Morawiecki. Jego pensja ma wzrosnąć do 20,5 tys. zł brutto z dotychczasowych 15 tys. zł. W przypadku wicepremierów pensja wzrośnie do 18,2 tys zł. O 40 procent wzrosnąć mają także pensje ministrów. Niedługo będą zarabiać 17,7 tys. zł. 

To jednak nie jest najwyższa podwyżka. Aż o 75 proc. więcej zarabiać mają marszałkowie Sejmu i Senatu. Wynagrodzenie te ma wzrosnąć do kwoty 20,5 tys. zł z dotychczasowego 12,7 tys. zł. 

Co sądzicie o tych podwyżkach? Dajcie znać w komentarzach.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%